جایزه جشنواره برزیلی برای «آدم خانگی» ایرانی/ رقابت «بی‌نامی» در هند

تهران - ایرنا - انیمیشن «آدم خانگی» در تازه ترین حضور بین المللی خود جایزه جشنواره برزیلی را برد و فیلم سینمایی «بی‌نامی» برای رقابت به هند رفت.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، انیمیشن «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرار پایدار برنده بهترین انیمیشن کوتاه دومین دوره جشنواره سائوپائولو تایمز شد.
این جشنواره جهانی از سوی روزنامه سائوپائولو تایمز برای حمایت از فیلم کوتاه درگستره بین المللی درکشور برزیل برگزار و شامل فیلم هایی می شود که در قالب 2 تا 50 دقیقه ساخته شده باشند.
این فستیوال که در 12 بخش جایزه می دهد کار خود را از دسامبر 2013 شروع کرده است.
«آدم خانگی» داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. او در پی نجات از حیوانات می‌گریزد، ولی هربار به مانعی برخورد می‌کند... .

**«بی‌نامی» راهی جشنواره پونا می‌شود
فیلم سینمایی «بی نامی» به کارگردانی علیرضا صمدی به شانزدهمین جشنواره فیلم پونا در هند راه پیدا کرد.
باران کوثری، حسن معجونی، پوریا رحیمی سام، شهروز دل افکار و مهتاب ثروتی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
تهیه کنندگی «بی نامی» بر عهده مجید رضابالا است و پخش بین‌المللی آن را علیرضا شاهرخی بر عهده دارد.
شهر «پونا» به دلیل داشتن بهترین انستیتوی سینما و تلویزیون هند و همچنین وجود مرکز آرشیو سینمای ملی هند از مهمترین مراکز سینمایی این کشور محسوب می‌شود.
در این راستا فستیوال سینمایی پونا برای ارایه و نمایش بهترین‌های سینمای هند و جهان از سال 2002 شکل گرفته است و در دوره‌های اخیر میزبان آثار سینمایی بیش از چهل کشور جهان در عرصه‌های مختلف بوده است.
فراهنگ**9246*1724* خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار: حسین فتح الهی

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جایزه جشنواره برزیلی برای «آدم خانگی» ایرانی/ رقابت «بی‌نامی» در هند» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.