فرهنگ ایرانی برمدار آشتی با دنیا حرکت کرده است

کرج -ایرنا- هنرمند نامدار خوشنویسی ایران گفت: هنر و فرهنگ ایران با برخورداری از ویژگی های منحصر به فرد برمدار آشتی با دنیا حرکت کرده است.

به گزارش ایرنا،استاد غلامحسین امیرخانی عصر یکشنبه در همایش بیست و هشتمین سالروز تاسیس انجمن خوشنویسان کرج در تالار سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز افزود:ایران هنرمندان زیادی دررشته های مختلف دارد که آثار هنری آنان در جهان بی نظیر است.
وی اضافه کرد: فرهنگ،اخلاق و هنر پیشینه ای تاریخی در ایران زمین دارد که ما را ملزم می کند تا با معرفی آنها نسل جوان را هرچه بیشتر آشنا و به این سمت ترغیب کنیم.
امیر خانی گفت: هنرمندان تربیت شده امروز کشور به واقع استادهنرمندانی هستند که دارای استعدادی درخشان و بی نظیر می باشند.
وی با بیان اینکه برکت و اعتبار پشتوانه هنر ایرانی است ، خاطرنشان کرد:جامعه و جوانان ما محتاج الگو هستند تا رغبت شان به این بخش افزایش یابد که یکی از راهکارها تکریم و بزرگداشت هنرمندان است.
استاد هنر خوشنویسی ایران در بخش دیگری ازسخنان خود ضمن انتقاد از عدم کارشناسی در امور فرهنگی و سایر مسایل کشور اظهار داشت:باید درک درستی از هنر ایرانی داشت.
امیر خانی ادامه داد: خشک شدن دریاچه ارومیه،سد گتوند ناشی از این است که کار کارشناسی نشده و اگر هم شده گوش شنوایی وجود نداشته است.
وی گفت: چرا زلزله در مکان هایی که خوب ساخته نشده خسارت می دهد و این مصیبت الهی نیست بلکه این ها مصیبت نادانی هستند.
7414/ 6155خبرنگار وحیده عسکری** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ ایرانی برمدار آشتی با دنیا حرکت کرده است» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.