علی‌اکبر حقدوست دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت شد

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی علی‌اکبر حقدوست را به عنوان دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت منصوب کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، متن حکم سیدحسن قاضی زاده هاشمی به شرح زیر است:
«جناب آقای دکتر علی‌اکبر حقدوست
معاون محترم برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی
طرح تحول سلامت محصول تفکری است که اصلاح و بهبود مستمر عدالت، کیفیت و کارآیی نظام سلامت را در همه‌ کارکردهای بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش سلامت دنبال می‌کند. بدین لحاظ تداوم، ارتقا و نهادینه سازی طرح تحول سلامت در چارچوب برنامه ششم توسعه کشور یکی از ارکان برنامه وزارت بهداشت در دولت دوازدهم را تشکیل داده است.
برای تحقق این مهم، نقش معاونت برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی در ایجاد یکپارچگی در برنامه‌ها و هماهنگی بین معاونت های ستادی و عوامل اجرایی کلیدی ‌است، لذا به موجب این ابلاغ جنابعالی به عنوان دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت منصوب می شوید. ضروری است در اجرای وظایف مشروح زیر با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود اهتمام ورزید. از سایر معاونین، ادارات ذیربط وزارت و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور انتظار دارم با جناب عالی نهایت همکاری و هماهنگی را داشته باشند.
1. اصلاح ساختار دبیرخانه ستاد کشوری تحول سلامت
2. ایجاد هماهنگی برای تشکیل و مدیریت جلسات ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت
3. ابلاغ مصوبات ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت
4. ایجاد هماهنگی بین ستاد کشوری، معاونت ها و ادارات ذیربط وزارت بهداشت و دانشگاه ها ودانشکده های پزشکی سراسر کشور در اجرای برنامه
5. برقراری تعامل با سایر قوا و دستگاه‌های اجرایی مرتبط (خصوصا مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان‌های بیمه‌گر)
6. بازنگری، تعدیل و ارتقای برنامه‌ها
7. نظارت بر حسن اجرای برنامه‌ها و تخصیص اعتبارات هریک از برنامه‌های تحول
8. تشکیل کمیته های فنی
9. سایر وظایف مندرج در دستورالعمل های برنامه تحول نظام سلامت
توفیق روز افزون جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم.»
اجتمام**3061*1724*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: حسین فتح الهی

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «علی‌اکبر حقدوست دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت شد» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.