اجرای 334 میلیارد ریال طرح مخابراتی در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج - ایرنا- مدیر شرکت منطقه مخابرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: از دهه فجر سال 95 تاکنون 334 میلیارد ریال طرح مخابراتی و خدمات ارتباطی در سطح شهرها و روستاهای این استان اجرایی شده است.

به گزارش ایرنا، عبدالحسین افتخاری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای این طرح‌ها هم‌اینک 15 شهر از مجموع 17 شهر این استان زیرپوشش نسل سوم «3G» و 10 شهر نیز مجهز به نسل چهارم 4G تلفن همراه قرار گرفته‌اند.
افتخاری تصریح کرد: 2 شهر فاقد سایت نسل سوم تلفن همراه شامل قلعه رئیسی و سرفاریاب نیز در آینده‌ای نزدیک زیرپوشش این شبکه ارتباطی قرار خواهند گرفت.
وی ظرفیت منصوبه ثابت و GSM در سطح استان را نیز 187 هزار و 505 شماره و تعداد تلفن‌های ثابت مشغول به کار را نیز 146 هزار و 476 شماره ذکر کرد.
افتخاری همچنین ضریب نفوذ تلفن ثابت در سطح شهرها و روستاهای استان را حدود 17 درصد ذکر کرد.
وی ضریب نفوذ تلفن همراه در کهگیلویه و بویراحمد را هم‌اینک حدود 105 درصد عنوان کرد و گفت: این استان دارای 15 هزار و 331 مشترک ADSL پرسرعت است.
وی بیان کرد: تعداد مشترکان تلفن همراه دائمی در سطح استان نیز 750 هزار و 368 مشترک است.
افتخاری تعداد مشترکان واگذاری ADSL شرکت مخابرات استان را نیز 15 هزار و 331 مورد عنوان کرد و افزود: شمار دفاتر آی سی تی روستایی در استان نیز 45 مورد است.
وی میزان پوشش شهرهای استان را به لحاظ ارتباطی تلفن همراه اول 100 درصد دانست و گفت: 92 مرکز مخابراتی در سطح شهر و روستاهای این استان مشغول فعالیت هستند که 21 مورد از این تعداد روستایی و 71 مرکز نیز شهری است.
مدیر شرکت منطقه مخابرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان بعد از تهران و خوزستان به لحاظ جمعیت دارای رتبه سوم بیشترین میزان مصرف اینترنت تلفن همراه است.
کهگیلویه و بویراحمد با جمعیت 713 هزارنفری دارای یک درصد جمعیت و خاک کشور است.
این استان دارای هشت شهرستان، 17 شهر و یک هزار و 676 روستای دارای سکنه است که حدود 700 روستای آن بالای 20 خانوار است.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده: سید ولی موسوی
3016/6110

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای 334 میلیارد ریال طرح مخابراتی در کهگیلویه و بویراحمد» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.