نخستین نشست کمیسیون تلفیق بودجه سال 97؛ سه شنبه/ احتمالاً بررسی لایحه بودجه حدود 4 هفته زمان می‌برد

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 مجلس شورای اسلامی از برگزاری نخستین نشست این کمیسیون در روز سه شنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، غلامرضا تاجگردون با اشاره به برگزاری انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 گفت: نخستین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه روز سه‌شنبه تشکیل می‌شود که امیدوارم بتوانیم با همکاری تمام نمایندگان و رئیس مجلس بودجه‌ای که به صرف و صلاح مملکت و مردم باشد تنظیم شود و در آغاز سال 97 دولت بودجه را در اختیار داشته باشد.
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 با بیان اینکه در 2 تا 3 جلسه نخست تلفیق بیشتر بحث کلیات بودجه مطرح می‌شود، افزود: در این جلسات سازمان برنامه و بودجه و برخی دستگاه‌های کلان باید گزارشی درباره شرایط اقتصادی و اجتماعی کلان کشور ارائه دهند و سپس کمیسیون وارد مباحث درآمدی و هزینه‌ای شود.
تاجگردون ادامه داد: براساس آیین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون تلفیق 3 هفته زمان دارد که لایحه بودجه را بررسی کند؛ مگر اینکه درخواست وقت اضافه کند که البته براساس تجربه گذشته چون موضوعات خاصی در این بودجه وجود دارد و تقریبا حدود 5 موضوع حساس در بودجه دیده شده که برتمامی مباحث اقتصادی، اجتماعی و سیاسی تأثیرگذار هستند، احتمالاً بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق حدود 4 هفته طول می کشد.
به گزارش خانه ملت، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 با بیان اینکه تلاش می‌کنیم که پیش از دهه فجر لایحه بودجه وارد دستورکار صحن علنی شود، تصریح کرد: البته بررسی آن بیشتر طول می‌کشد اما وعده می‌دهیم که ابتدای سال 97 دولت بودجه را در اختیار داشته باشد.
سیام**3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان راد

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین نشست کمیسیون تلفیق بودجه سال 97؛ سه شنبه/ احتمالاً بررسی لایحه بودجه حدود 4 هفته زمان می‌برد» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.