اجرای طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه از ابتدای دی سال جاری در این استان آغاز شد.

طرح رجیستری یا «احراز اصالت» گوشی‌های تلفن همراه بر اساس مصوبه نشست شورای مبارزه با قاچاق کالا کشور از 28 مهر سال جاری آغاز شد.
گوشی‌هایی که هزینه گمرکی آنها پرداخت نشده و به صورت قاچاق وارد کشور شده و به دست مشتری رسیده‌اند از شبکه خارج و اجازه دسترسی به اپراتور را نخواهند داشت.
داریوش دیودیده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح شامل رونق کسب و کار الکترونیکی، حمایت از کسب و کارهای نوین و جلوگیری از توزیع گوشی‌های تلفن همراه تقلبی، سرقتی و بدون کیفیت در راستای حمایت از مصرف کنندگان است.
وی افزود: اجرای این طرح دارای اهمیت چشمگیری بوده و سبب کاهش قاچاق گوشی‌های تلفن همراه در کشور و کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اجرای این طرح 2 بخش تجاری و زیرساخت‌های فنی را شامل می‌شود.
دیودیده عنوان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد متولی و پیگیر اجرای بخش تجاری طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه بوده و اداره کل فناوری اطلاعات استانداری استان نیز بر اجرای بخش زیرساخت‌های فنی نظارت می‌کند.
وی ابراز داشت: حوزه بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با همکاری اتحادیه‌های صنفی فروشندگان گوشی تلفن همراه در استان موظف‌اند واحدهای صنفی فروش گوشی تلفن همراه را ساماندهی و رصد کرده و از عرضه گوشی‌های قاچاق جلوگیری کنند.
دیودیده گفت: چنانچه فروشنده‌ای سرپیچی کند بر اساس آیین‌نامه‌های اجرایی نظام صنفی و قوانین مبارزه با قاچاق کالا با او برخورد قاطع می‌شود.
وی اظهار داشت: تعداد واحدهای فروش گوشی تلفن همراه در کهگیلویه و بویراحمد حدود 450 مورد است.
دیودیده افزود: آن دسته از واحدهایی که بدون داشتن مجوز کسب در بازار کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می‌کنند با ابزار قانونی جلوی کار آنها گرفته خواهد شد.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.