استاندار: 56درصد خانه های روستایی گلستان غیرمقاوم است

گرگان - ایرنا- استاندار گلستان با ابراز نگرانی از غیرمقاوم بودن 56 درصد خانه های روستایی استان گفت: روستاییان برای مقاوم سازی مسکن روستایی از تسهیلات ارزان قیمت و بلندمدت که از سوی بانک های عامل ارائه می شود، بهره مند شوند.

به گزارش ایرنا از استانداری گلستان سید مناف هاشمی عصر یکشنبه (3 دی ماه) اظهار کرد: در گلستان 18 تا 20 میلیون تومان تسهیلات بدون نوبت و بدون سپرده گذاری با کارمزد 5 درصد و بازپرداخت 15 ساله از طریق بنیادمسکن به متقاضیان مسکن روستایی پرداخت می شود.
به گفته وی؛ میزان این تسهیلات در مناطق مرزی 20 میلیون تومان و در سایر روستاها 18 میلیون تومان است که از طریق 7 بانک عامل پرداخت می شود.
وی افزود: از 228 هزار واحد مسکونی روستایی سرشماری شده در استان، 66 هزار واحد با استفاده از این تسهیلات در حال ساخت و مقاوم سازی است که بیش از 55 هزار واحد به مرحله پایان کار و بهره برداری رسیده است.
هاشمی تصریح کرد: با توجه به اینکه واحدهای برخوردار از وام مسکن روستایی، تا 15 سال زیر پوشش بیمه حوادث است، مالکان این واحدها می توانند در صورت بروز حادثه ازمزایای این طرح استفاده کنند.
وی یادآور شد: انتظار می رود روستاییان و به طور خاص آن دسته از روستائیانی که در خانه های کم دوام و بی دوام سکونت دارند ، هر چه سریع تر با کمک این وام نسبت به ساخت واحد مسکونی مقاوم و نیز مقاوم سازی منزل خود اقدام کنند.
هفت بانک عامل مسکن، تجارت، رفاه، ملت، ملی، سپه و صادرات ارائه کننده این تسهیلات هستند.
پیش از این مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان از برنامه مقاوم سازی افزون بر 75 هزار مسکن روستایی خبر داده بود که بخشی از آن تاکنون بهره برداری شده است.
1648
تنظیم و انتشار: پری سالارنیا

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار: 56درصد خانه های روستایی گلستان غیرمقاوم است» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.