سرمایه گذاری 300 میلیون یورویی چینی ها در طرح های شهری زنجان

زنجان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر زنجان گفت: طبق تفاهم نامه منعقد شده، شرکت سرمایه گذار چینی CSCEC به ارزش 300 میلیون یورو در برخی از طرح های عمرانی شهر زنجان سرمایه گذاری می کند.

سجاد خدایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با رایزنی های انجام شده 2 شرکت چینی در مطالعات مربوط به طرح های شهری و امور زیر بنایی این شهر از قبیل تراموا، تونل، زیرگذر، تقاطع های غیر همسطح، مجتمع های اداری و فرهنگی و ورزشی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی شهر سرمایه گذاری می کند.
وی اظهار کرد: بر این اساس این قرارداد این شرکت چینی پروژه ها را از طریق خط اعتباری چین و یا سایر منابع مالی چینی تامین مالی خواهد کرد.
خدایی افزود: این شرکت چینی CSCEC بسیار علاقمند به تامین 85 درصد مبلغ پروژه از طرق خط اعتباری چین و یا سایر مالی چین را داشته و در این میان نحوه تامین مالی پروژه ها نیز لحاظ شده است.
وی بیان کرد: این شرکت مسئول هماهنگی در جهت تامین مالی 85 درصد کل مبلغ قرارداد از منابع چینی بوده و در این میان کارفرما نیز باید نسبت به اخذ مجوزهای لازم از سازمانهای دولتی ایران کمک کند.
این عضو شورای شهر زنجان ادامه داد: یک شرکت چینی دیگری به نام چاینا استیت نیز دردر زمینه حمل و نقل عمومی و تقاطع‌های غیرهمسطح شهر زنجان نیز وارد عمل شده و تحقق ان از ابعاد مختلف بسیار اثر گذار خواهد بود.
به گفته وی، سقف قرار داد این پروژه تعیین نشده اما برآوردها نشان می دهد این شرکت 15 میلیارد تومان در امور شهری سرمایه گذاری خواهد کرد.
خدایی افزود: این برای اولین بار است که شرکت های چینی در امور زیربنایی و توسعه حمل و نقل شهری زنجان وارد میدان شده اند و در این میان همراهی مسئولان استانی و کشوری در صدور مجوزهای لاز نقش تعیین کننده ای دارد.
وی خاطر نشان کرد: همدلی و همسویی خوبی بین شورای شهر و شهرداری در حوزه سرمایه گذاری خارجی شهری زنجان وجود دارد و در این میان همراهی حاکمیت نقش کلیدی دارد.
به گزارش ایرنا، شهر زنجان به عنوان مرکز استان سه منطقه شهرداری و 430 هزار نفر جمعیت دارد.
7320/8068
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار: اسماعیل جهانبخش

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمایه گذاری 300 میلیون یورویی چینی ها در طرح های شهری زنجان» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.