سرنوشت کاوه یعنی؛ حق با کی‌روش است

حالا کی روش 7 سال است که تاکید می کند بازیکنان در لیگ برتر ایران آماده نمی‌شوند و فرصت بیشتری برای آماده سازی شان لازم دارد. همه هم با او سرشاخ می شوند و متهم‌اش می‌کنند. 

عصرایران ؛ مهدی شادمانی - کاوه رضایی حالا به یکی از بهترین بازیکنان لیگ بلژیک تبدیل شده است و آنجا از او به عنوان یک کشف یاد می کنند اما آیا واقعا کاوه رضایی امروز کشف شده است ؟ حقیقت این است که بیش از 10 سال قبل در تیم علی‌دوستی مهر به کاوه رضایی لقب علی دایی آینده را داده بودند. 

تیم ملی نوجوانان ایران ستاره هایی چون پیام صادقیان کاوه رضایی میلاد غریبی مرتضی پورعلی گنجی و ... داشت بازیکنانی که خود علی دوستی مهر رویشان نام گذاری کرده بود او می گفت پیام علی کریمی آینده است ، میلاد غریبی کریم باقری می شود کاوه رضایی علی دایی و ... حالا از آن تیم که در جام جهانی 2009 بازی کرد فقط یک بازیکن در ترکیب اصلی تیم ملی است و کاوه رضایی برای رسیدن به ترکیب باید حسابی بجنگد.

همه آن بازیکنان استعدادهای خوبی بودند که در لیگ برتر رها شدندو تقریبا هیچ کدام‌شان به هیچ جایی نرسیدند. حالا بدون نگاه کردن به سرنوشت باقی بازیکنان مرور سوابق کاوه رضایی خود قابل توجه است. 

علی دایی ایران در جام جهانی نیجریه 2009 که در آن سال ها 16 سالش بود تا 19سالگی در فولاد ماند و در 35 بازی 2 گل زد.او دوسال  به سایپا رفت ودر 69 بازی 12 گل زد دوسال هم در ذوب آهن در 34 بازی 11 گل زد. کاوه رضایی سال قبل هم به استقلال آمد و در تیم دوم تهران وایران در 28 بازی 7 گل زد. 

آمار کاوه رضایی از تیم نوجوانان ایران تا سن 25 سالگی هیچ شباهت و نزدیکی به علی دایی نداشت. او در لیگ ایران زیر نظر مربیان مختلف کار کرد و به نظرمی رسد که هیچ کدام از آنها موفق نشده‌اند که چیزی به اواضافه کنند. در میان بازیکنان تیم دوستی‌مهر تنها پیام صادقیان و میلادغریبی در سال‌های زودتر به پرسپولیس رسیدند که انها هم در نهایت با اینکه بازیکنان خوبی بودندحتی راهی به تیم ملی پیدا نکردند. 

رضایی در استانه 25سالگی به خاطرقانون نانوشته کی‌روش راهی لیگ اروپا شد اودر بلزیک و تیم شارلوا با زحمت بسیار زیادی که کشید در یک لیگ درجه دوم اروپایی که حتما کیفیتی بالاتر از لیگ ایران دارد در 18 بازی 9 گل زده و حالا کشف این تیم است. او شاهد مثال خوبی است که لیگ برتر ایران به هیچ وجه به درد ستاره های فوتبالیست ایرانی نمی خورد و سالیانه هزاران بازیکن را سوخت می کند. 

البته کی‌روش فقط به آماده سازی بازیکنان ایران می گیرد و می گوید که بازیکنان توسط تیم های لیگ برتری خوب آماده نمی‌شوند اما درخشش رضایی نشان می‌دهد که چطور استعدادها در لیگ ایران زیر نظر مربیانی که کیفیت ندارند تلف می‌شوند و از بین‌ می‌روند. علی دایی 16 ساله پس از 9 سال در 25 سالگی به اوج بازی‌اش رسیده آن هم برای اولین بار که از لیگ ایران خارج شد. 

باید تاکید کرد در این بین که مربیانی چون برانکو و وینفردشفر آماده سازی خوبی برای بازیکنانشان دارند و اگر رضایی خوش‌شانش بود و به پرسپولیس می‌آمد الان شاید به جای سردار آزمون فیکس تیم ملی بود اما همچنان باید تاکید کرد که لیگ برتر ایران و مربیان ایرانی منبع استعداد سوزی هستند.یک مساله دیگر هم وجود دارد و ان اوج درخشش یک بازیکن است که به نظر می رسد کاوه رضایی در اوج قرارگرفته اما اگر از 16 سالگی در لیگ بلزیک بود برای رسیدن به نقطه پیک مجبورنبود تا 25 سالگی یعنی حدود 10 سال بعد صبرکند.

بازیکن جام جهانی 2009 نوجوانان نبردسختی برای رسیدن به ترکیب اصلی تیم ملی 2018 دارد و دلیلش این است که خیلی دیر به فکر پیشرفت افتاده و لیگ برتر ایران را ترک کرده است. 

حالا کی روش 7 سال است که تاکید می کند بازیکنان در لیگ برتر ایران آماده نمی‌شوند و فرصت بیشتری برای آماده سازی شان لازم دارد. همه هم با او سرشاخ می شوند و متهم‌اش می‌کنند. 

[ منبع این مطلب سایت سایت عصرایران، ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرنوشت کاوه یعنی؛ حق با کی‌روش است» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت سایت عصرایران، ورزش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.