شفر:این4گل،سه امتیازبیشترنداشت نبایدخودمان را گم کنیم

سرمربی تیم استقلال تأکید کرد، برتری پرگل مقابل صنعت نفت آبادان بهترین هدیه کریسمسی بوده که او گرفته است.

به گزارش تابناک ورزشی، وینفرد شفر پس از پیروزی 4 بر صفر استقلال مقابل نفت آبادان اظهار داشت: این یکی از بهترین هدایای کریسمس بود که گرفتم. شب قبل بازیکنان برای ما جشن کریسمس گرفتند و روی سر من برف ریختند و امروز هم چهار گل زدیم. این بهترین بازی ما در لیگ بود، اما اکنون باید روی زمین بمانیم و غرور ما را نگیرد.همچنین به خانبان و ساشا پسر خودم که عضو کادرفنی هستند، تبریک می‌گویم. همین‌طور به تمام اعضای کادر از جمله تدارکات که برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند، تبریک می‌گویم، چون همه یک تیم هستیم. باید از هواداران هم تشکری داشته باشم که ما را خوب حمایت می‌کنند و اگر مشکلی باشد با حمایت آنها همه مشکلات برطرف می‌شود.

ابراهیمی شرایط بازی را نداشت اما خواست که در میدان حضور پیدا کند
سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: یک تبریک هم باید به امید ابراهیمی بگویم که یک روز قبل از بازی مریض بود و شرایط بازی را نداشت، اما خواست بازی کند و عملکرد خوبی هم داشت. محسن کریمی هم به لیست ما اضافه شده است و امروز عملکرد خوبی داشت. شفر در خصوص اینکه آیا نفر جدیدی به کادرفنی اضافه خواهد شد یا نه، گفت: آقای میگوئل کولی می‌آید و فقط منتظر است کار ویزای او انجام شود تا به جمع ما اضافه شود. وی درخصوص اینکه گفته می‌شد کولی به ایران نمی‌آید، تصریح کرد: نه، ما منتظر هستیم. کارهای ویزای او انجام می‌شود و بلافاصله به جمع ما اضافه خواهد شد.

حریف ما یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر بود
سرمربی استقلال در واکنش به این مسئله که با صنعت نفت باید در جام حذفی هم بازی کند، خاطرنشان کرد: نتیجه بسیار خوبی کسب کردیم، اما باید توجه داشته باشید که حریف ما هم یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر بود. در 20 دقیقه اول بازی کرار ضربات ایستگاهی خوبی زد، اما عملکرد دروازه‌بان ما هم عالی بود. این سه امتیاز بود نه بیشتر و فقط باید برای بازی بعدی تمرکز کنیم.شفر در پاسخ به این سؤال که آیا استقلال بازیکن جدیدی هم به خدمت می‌گیرد یا نه، گفت: ما روی این مسئله کار می‌کنیم، اما هر وقت که بازیکنی با ما قرارداد ببندد خبر نهایی را اعلام می‌کنیم.

خیلی خوب و با تمرکز بالا بازی کردیم
این مربی آلمانی در نشست خبری پس از بازی نیز اظهار داشت: برای ما بسیار مهم بود که بتوانیم در این بازی نتیجه خوبی بگیریم، آن هم مقابل یکی از تیم‌های خوب لیگ. می‌خواهم از همه بازیکنانم مخصوصاً کاپیتان تیم‌مان امید ابراهیمی که شخصیت خوبی دارد، تشکر کنم. ما خیلی مطمئن نبودیم که امید را در این بازی خواهیم داشت یا خیر، اما او به بازی رسید و بسیار خوب ظاهر شد. همه بازیکنان‌مان عالی بودند، گلرمان نیز مقابل ضربه کرار یک مهار بسیار خوب داشت. در این بازی بسیار خوب بودیم و با تمرکز بازی کردیم و همه کارهایی را که در تمرینات و جلسات آنالیز بررسی کرده بودیم، در زمین انجام دادیم. سرمربی استقلال در ادامه تصریح کرد: این برد فقط برای این بازی بود و بازی بعدی خیلی زود به ما خواهد رسید و باید تلاش کنیم که برای آینده تمرکز داشته باشیم. علاوه بر کادر فنی تیمم جا دارد از کادر پزشکی و تدارکات‌مان هم تشکر کنم و همچنین از عکاسان، خبرنگاران و تصویربرداران. باید از هواداران تیم‌مان هم تشکر کنم که دقیقاً می‌دانند چه زمانی تیم‌شان به حمایت آنها احتیاج دارد. البته از کادر داوری هم تشکر می‌کنم.

موفقیت فقط با کار تیمی حاصل می‌شود
شفر درباره تغییر ایجادشده در عملکرد آبی‌ها ادامه داد: در این چند وقتی که من در ایران حضور دارم خواستم کاری کنم، مثل اینکه یک دانه را در خاک بکارم تا رشد پیدا کند و به بالا بیاید. البته همه ما می‌دانیم که موفقیت فقط با کار تیمی حاصل می‌شود. البته برای محسن کریمی هم خوشحالم که بعد از مدت طولانی که در فهرست ما نبوده حالا به تیم برگشته، زمانی که من تمرینات او را می‌دیدم همیشه می‌گفتم ای کاش زودتر بتواند برگردد و ما از او استفاده کنیم. وی ضمن تشکر از بازیکنان نیمکت‌نشین استقلال، اظهار داشت: اگر یک تیم نیمکت خوبی نداشته باشد نمی‌تواند به پیروزی دست پیدا کند. کسانی که روی نیمکت می‌نشینند به این معنی نیست که بازیکنان ضعیف‌‌تری هستند و بازیکنانی که به زمین می‌روند به معنی قوی‌تر بودن آنها نیست.

یک مهاجم خیلی زود به تیم ما اضافه می‌شود
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که «آیا با بازگشت کریمی و برزای هنوز هم به دنبال جذب یک مهاجم هستید یا خیر؟»، یادآور شد: ما فقط رقابت‌های لیگ را نداریم و باید در مسابقات حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم شرکت کنیم. با این اوصاف به یک مهاجم جدید هم احتیاج داریم. زمانی که داشتم وارد استقلال می‌شدم با یکی از ایجنت‌هایی که قرار بود از وی بازیکن بگیریم صحبت کردم. افتخاری و توفیقی هم همه شرایط را می‌دانند. امیدوارم که خیلی زود یک مهاجم به ما اضافه شود. یکی دو بازیکن دیگر هم احتیاج داریم که باید ببینیم می‌توانیم آن را جذب کنیم یا خیر. شفر درباره اضافه شدن یک مربی جامائیکایی به کادر فنی استقلال افزود: این مربی قرار است که به استقلال بیاید و زمانی که لیگ کشورش به اتمام برسد به ما اضافه خواهد شد.

وی در ادامه از سوی خبرنگاری با سؤالی مبنی بر تکلیف حضور جباری در استقلال و دلیل سفری که سرمربی‌ آبی‌ها به امارات خواهد داشت، مواجه شد که مدیر رسانه‌ای تیم استقلال به این خبرنگار گفت: فقط قرار است که شفر در مورد بازی صحبت کند و اگر سؤالی در این خصوص وجود دارد، مطرح شود. اما دلیل سفر ایشان این است که برای یک روز و برای دیدن خانواده‌شان به مناسبت سال جدید میلادی به امارات خواهند رفت.

نباید با برد مقابل نفت خودمان را گم کنیم و مغرور شویم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه درباره رویارویی دوباره استقلال با صنعت نفت آبادان در جام حذفی خاطر نشان کرد: همان‌طور که گفتم صنعت نفت یکی از بهترین تیم‌های ایران است و تاکتیک و کار گروهی خوبی دارد. خیلی مهم است که از این پیروزی خودمان را گم نکنیم و مغرور نشویم و این بازی را همین‌جا تمام کنیم. الان باید به فکر بازی بعد و بالا بردن تمرکز‌مان باشیم.

به بازیکنانم گفته بودم خطای بی‌جا و بچه‌گانه نکنند
شفر در پاسخ به سؤالی دیگر در مورد این که چرا با وجود کرار جاسم در صنعت نفت به بازیکنان‌تان گوشزد نکرده بودید که پشت محوطه جریمه مرتکب خطا نشوند، توضیح داد: من به آنها گفتم که هیچ خطای بی‌جا و بچه‌گانه‌ای را پشت محوطه 18 قدم مرتکب نشوند، البته من فکر می‌کنم چون بازیکنان‌مان با گلر تیم رفیق هستند این خطا ها را می‌کردند تا دروازه‌بان‌مان بتواند عکس‌العمل از خودش به نمایش بگذارد، البته این یک شوخی است! چند خطایی پشت محوطه 18قدم به تیم حریف دادیم. من به بازیکنان گفته بودم در این صحنه‌ها بهتر است کاری کنند که بازیکنان حریف به سمت اوت یا کرنر هدایت شود. چون می‌دانستیم حریف از این موقعیت‌ها استفاده خواهید کرد. وی در پایان با اشاره به عملکرد علی‌قربانی اظهار داشت: علی بازیکن بسیار خوبی در این بازی بود و برای گل‌زنی تیم بسیار کمک کرد.

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری تابناک، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شفر:این4گل،سه امتیازبیشترنداشت نبایدخودمان را گم کنیم» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری تابناک، ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.