برپایی جشن کریسمس در موصل در نخستین سال خروج داعش از عراق

مسیحیان موصل با حضور در کلیسای «سنت پولس»، نخستین کریسمس بدون حضور عناصر تروریستی داعش در کشورشان را جشن گرفتند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسکای نیوز، در آستانه کریسمس، مسیحیان موصل با حضور در کلیسایی در موصل، دومین شهر بزرگ عراق، در سایه اقدامات امنیتی، نخستین کریسمس را پس از بیرون راندن گروه تروریستی داعش از کشورشان جشن گرفتند.

ده ها هزار مسیحی در سال 2014 و در پی تصرف موصل و بخش هایی از استان نینوا به دست داعش، از شهرهای شمالی عراق فرار کرده بودند. مسیحیان موصل پس از ماه ها درگیری نیروهای عراقی و پس از شکست داعش، امروز یکشنبه در آستانه کریسمس برای برگزاری مراسم دعا در کلیسای سنت پولس موصل حاضر شدند.

صبح امروز، اسقف مسیحیان کلدانی، لوئیس رافائل از حاضران در کلیسای سنت پولس خواست برای صلح و ثبات در موصل، عراق و جهان دعا کنند. این مراسم در حالی برگزار شد که برخی دیوارهای کلیسا با کاغذهای سفید و قرمز برای پوشاندن خسارات وارده به ساختمان کلیسا بر اثر جنگ با داعش پوشانده شده بود.

همچنین شماری از مقامات نظامی و مسلمانان نیز با حضور در این مراسم، در کنار درختان کریسمس ایستادند. خودروهای زرهی نیز در بیرون کلیسا، جایی که تصاویر مسیحیان کشته شده در جنگ با داعش به نمایش درآمده بود، حضور داشتند.

گفتنی است نیروهای عراقی پس از 9 ماه جنگ های خونین سرانجام توانستند، شهر موصل را در دهم ژوئیه آزاد کنند.

[ منبع این مطلب سایت باشگاه خبرنگاران جوان، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برپایی جشن کریسمس در موصل در نخستین سال خروج داعش از عراق» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت باشگاه خبرنگاران جوان، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.