مالزی در بیت المقدس شرقی سفارت تاسیس می کند

تهران - ایرنا - دولت مالزی تصمیم گرفته است سفارت خود را در بیت المقدس شرقی بنا سازد تا هم نقطه تائیدی بر پایتخت بودن این شهر برای فلسطینیان باشد و هم با تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای تعیین آن به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مقابله کند.

مرکز رسانه های بین المللی خاورمیانه روز یکشنبه از کوالالامپور گزارش داد که احمد زاهد حمیدی معاون نخست وزیر مالزی امروز در یک نشست خبری ضمن تائید این تصمیم جدید دولت کشورش اعلام کرد که کابینه دولت طی چند روز آینده در باره این طرح پیشنهادی نجیب رزاق، نخست وزیر تصمیم گیری و به زودی آنرا اجرایی خواهد کرد.
وی در این خصوص گفت: مالزی به تهدیدات آمریکا برای قطع کمک های مالی آن کشور از کشورهای مخالف طرح واشنگتن اهمیت نمی دهد و لذا اقدام ترامپ را نیز غیرمنطقی و غیرقانونی می داند.
به همین دلیل بود که دولت مالزی پنجشنبه گذشته با پیوستن به 129 کشور جهان در سازمان ملل متحد از قطعنامه این نهاد بین المللی برای درخواست از دولت آمریکا برای انصراف از تعیین بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، حمایت کرد.
اگرچه نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی چندی پیش با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد و هفته گذشته نیز عکس مشترکش با او را که در حاشیه یک اجلاس منطقه ای در مانیل پایتخت فیلیپین گرفته بود توئیت کرد، اما روز جمعه با پیوستن به ملت خشمگین مالزی، تظاهرات مردمی علیه این تصمیم ترامپ را هدایت کرد و گفت که از هیچ گونه تلاشی برای تائید و تثبیت بیت المقدس به عنوان پایتخت کشور مستقل فلسطینی دریغ نخواهد ورزید.
وی بعد از نماز جمعه پوتراجایا، پایتخت جدید مالزی در پاسخ به خبرنگاران تایید کرده بود که در دو دیدار با ترامپ آشنایی خوبی با او ایجاد کرده بود اما این دلیل نمی شود در برابر هر خواسته او سرتسلیم فرود آورد و در عین حال در مقابل خواست جهان اسلام برای تایید بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطینی، ایستادگی کند.
نخست وزیر مالزی همچنین وعده داد که تا زمان تغییر تصمیم دولت آمریکا هر هفته از تظاهرات مردم کشورش حمایت خواهد کرد.
خاورم 1378**3404**مترجم علی نصیری**انتشار: محسن اسماعیلی

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مالزی در بیت المقدس شرقی سفارت تاسیس می کند» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.