شماری از نظامیان ایتالیا از عراق به نیجر منتقل می شوند

رم - ایرنا - پائولو جنتیلونی نخست وزیر ایتالیا امروز (یکشنبه) از انتقال بخشی از نیروهای نظامی این کشور مستقر در عراق به نیجر به منظور متوقف کردن قاچاق انسان، خبر داد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی ایتالیا 'انسا'، جنتیلونی در بازدید از کشتی 'اتنا' که در زمینه ماموریت اروپایی 'سوفیا' برای نجات جان پناهجویان در آب های دریای مدیترانه فعالیت می کند، گفت: تروریسم در این سال ها در منطقه ساحل در آفریقا مستحکم شده و این از جمله دلایلی است که بخاطر آن بخشی از نیروهای ایتالیایی مستقر در عراق به نیجر منتقل خواهند شد. نظامیان ما در این ماموریت نقش مستحکم کردن نیجر و مبارزه با قاچاقچیان انسان و تروریسم را خواهند داشت.
وی افزود: باید با متمرکز کردن توجه و انرژی بر روی تهدیدات تروریسم و قاچاق انسان در منطقه ساحل (آفریقا) به کار خود ادامه دهیم. به همین دلیل بخشی از نیروهای نظامی مستقر در عراق در ماه های آینده به نیجر منتقل می شوند. این پیشنهادی است که دولت (ایتالیا) برای ماموریت مبارزه با قاچاقچیان انسان و تروریسم، به پارلمان خواهد داد.
وی گفت: ایتالیا علیه قاچاقچیان انسان مبارزه می کند و همزمان، پذیرش پناهجویان را فراموش نکرده است. ایتالیا در خط مقدم پذیرش پناهجویان و مبارزه با قاچاقچیان انسان و مبارزه برای حقوق بشر قرار دارد، همان طور که با ورود نخستین گروه پناهجویان از طریق مسیرهای بشردوستانه از لیبی به ایتالیا شاهد بودیم.
وی خطاب به پرسنل کشتی اتنا افزود: به لطف کار شما مبنی بر نجات ده ها هزار انسان در مدیترانه در این سال ها، ما به تلاش برای مبارزه و شکست دادن بردگی در عصر معاصر ادامه می دهیم و به نتایج فوق العاده ای نیز دست پیدا کرده و به قاچاقچیان انسان ضربه وارد کرده ایم.
- شمار نظامیان ایتالیا در عراق به نصف کاهش می یابد:
به گزارش ایرنا، 'روبرتا پینوتی' وزیر دفاع ایتالیا نیز هفته گذشته با اشاره به این موضوع که این کشور شمار نظامیان خود را در عراق به نصف کاهش خواهد داد، به روزنامه 'لارپوبلیکا' گفت: داعش در سوریه و عراق شکست خورده است. تعهد ما به کارگیری 1500 نظامی بسیار قوی بود و اکنون شمار آنها را به نصف می رسانیم و نیروهایی را نیز که از سد موصل محافظت می کردند، کاهش می دهیم، البته ایتالیا درعراق برای آموزش نیروهای محلی به ویژه پلیس، حضور خواهد داشت.
پینوتی همچنین با اشاره به کاهش نظامیان در افغانستان و ماموریت جدید ایتالیا در نیجر گفت: من با رضایت می توانم بگویم که به یکی از اهدافمان رسیده ایم. داعش در سوریه و عراق که ایتالیا 1500 نظامی دارد، شکست خورده است. رویکرد اصلی ما این است که نیروهای مسلح باید در قبال تهدیدهایی که مربوط به کشور (ایتالیا) می شوند مداخله کنند و فکر می کنم مهم این است که درباره ماموریت‌ ها بازنگری کنیم. عملیات در نیجر، نتیجه این استراتژی است.
وی افزود: نیرویی متشکل از پنج کشور آفریقایی در ساحل (جنوب صحرای بزرگ آفریقا) در حال شکل گرفتن است که مورد حمایت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپاست که هم در امر مبارزه با تروریسم در این منطقه و هم مبارزه با شبکه های جنایی که به مدیریت قاچاق انسان می پردازند، اساسی است.
اروپام**461**1486**انتشاردهنده: محسن شریفی**

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شماری از نظامیان ایتالیا از عراق به نیجر منتقل می شوند» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.