لیگ برتر فوتبال/غوغای استقلال در آزادی با زدن چهارگل به صنعت نفت

تهران- ایرنا- تیم فوتبال استقلال تهران در چارچوب هفته شانزدهم هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال با چهار گل مقابل صنعت نفت آبادان، مقتدرانه به پیروزی رسید.

به گزارش ایرنا، دیدار این دو تیم از ساعت 16 و 25 دقیقه امروز یکشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار شد و محسن کریمی(دوگل)، وریا غفوری و داریوش شجاعیان گلزنان استقلال در این دیدار بودند.
آبی پوشان با این برتری 23 امتیازی شدند و با دو پله صعود در جایگاه ششم جدول ایستادند. تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با همان 21 امتیاز قبلی در رده هشتم قرار گرفت.
البته مصاف دو تیم از آن جهت حائز اهمیت است که این دو تیم باید یک بار دیگر در چارچوب نیمه نهایی رقابت های جام حذفی فوتبال در صورت تغییر نکردن زمان انجام آن، 11 دی ماه مقابل هم قرار بگیرند.
نماینده فوتبال آبادان به رغم اینکه بازی را در نیمه نخست هجومی آغاز کرد، نتوانست عملکرد قابل قبولی در باز کردن دروازه آبی پوشان داشته باشد. البته «جاسم کرار» هافبک عراقی و سابق آبی پوشان که در زدن ضربه های ایستگاهی مهارت خوبی دارد در نیمه نخست دو فرصت خیلی خوب از روی ضربه ایستگاهی و پشت محوطه 18 قدم استقلال برای باز کردن دروازه «سید حسین حسینی» داشت. اما عملکرد فوق العاده گلر آبی پوشان مانع از باز کردن دروازه شد.
شجاعیان که از آمادگی خوبی در این دیدار برخوردار بود در دقیقه 15 یک تنه وارد محوطه دفاع تیم حریف شد و با پای چپ «محسن کریمی» را که نخستین بازی پس از مصدومیت طولانیش را تجربه می کرد در موقعیت گلزنی قرار داد. او نیز با ضربه پای راست دروازه «داوود نوشی صوفیانی» دروازه بان تیم صنعت نفت را باز کرد.
در دقیقه 20«محمد امین درویشی» بازیکن تیم آبادانی پاس خوبی را به محوطه شش قدم استقلال ارسال کرد که «آگستوسزار» برای باز کردن دروازه آبی پوشان، پایش تنها چند میلیمتر به توپ نرسید.
آبی پوشان در ادامه و با یک ضد حمله صاحب دومین گل خود شدند. در دقیقه 42 «وریا غفوری» پشت محوطه 18 قدم صنعت نفت صاحب موقعیت شوت زنی شد و با ضربه ای محکم دروازه صوفیانی را برای دومین بار باز کرد تا در نهایت نیمه نخست با برتری دو بر صفر میزبان به پایان برسد.
در نیمه دوم استقلالی ها که در این بازی از اشتهای خوبی برای گل زدن برخوردار بودند در دقیقه 55 باردیگر توسط شجاعیان به گل سوم خود رسیدند. در این صحنه داریوش شجاعیان پس از پا به توپ شدند به مانند نیمه نخست یک تنه وارد محوطه 18 قدم تیم نفت شد و پس از جا گذاشتن دروازه بان، گل سوم استقلال را به ثمر رساند.
در دقیقه 64 بازیکنان استقلال که از همدلی خوبی در این بازی برخوردار هستند، در یک ضد حمله و کار تیمی خوب، علی قربانی مهاجم خود را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار دادند که ضربه او پس از برخورد به گلر، راهی به درون دروازه نداشت.
تنها دو دقیقه بعد کریمی که به رغم مصدومیت طولانی مدتش کاملا آماده نشان داد، در محوطه 18 قدم تیم آبادانی صاحب موقعیت شد و پس از عبور دادن توپ از بین پاهای دفاع و دروازه بان صنعت نفت، توپ را به تور دروازه چسباند.
بهنام برزای که در زمان علیرضا منصوریان از جمع آبی پوشان جدا شده بود، در دقیقه 81 وارد زمین شد تا نخستین بازی خود را برای سرمربی آلمانی آبی پوشان انجام دهد.
استقلالی ها در دقایق انتهایی بازی نیز فرصت هایی برای باز کردند دروازه حریف داشتن که مدافعان تیم صنعت نفت آبادان مانع به نتیجه رسیدن این هدف شدند تا در نهایت این دیدار با برتری چهار بر صفر استقلال به پایان برسد.
«وینفرد شفر» سرمربی استقلال برای نیمه نخست از ترکیب حسین حسینی، مجید حسینی، روزبه چشمی، وریا غفوری، میلاد زکی پور(دقیقه 73 امید نورافکن)، امید ابراهیمی(دقیقه 77 خسرو حیدری)، فرشید باقری، سرور جپاروف، داریوش شجاعیان، محسن کریمی و علی قربانی(دقیقه 81 بهنام برزای) استفاده کرد.
همچنین «فراز کمالوند» سرمربی زرد پوشان آبادانی برای نیمه نخست از ترکیب داوود نوشی صوفیانی، احمد عبدالله زاده، مگنو باتیستا، محمد امین درویشی(دقیقه 61 طالب ریکانی)، آگوستو سزار، کرار جاسم، حسین ساکی، حسین بغلانی، زیبر نیک نفس(دقیقه 46 رضا جبیره)، لوسیانو پریرا و مسعود ابراهیم زاده بهره برد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9029**1368
خبرنگار: محمد مهدی موذن** انتشار: خیراله شفیعی

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لیگ برتر فوتبال/غوغای استقلال در آزادی با زدن چهارگل به صنعت نفت» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.