غیاثی: هیات فوتبال قم شرایط تیم داری نداشت/تا پایان در مسابقات می مانیم

قم - ایرنا - سرمربی تیم فوتسال هیات فوتبال قم در واکنش به سقوط این تیم لیگ برتری به رقابت های دسته اول کشور گفت: هیات فوتبال استان قم از نظر امکانات مالی و تجهیزات مورد نیاز شرایط لازم برای تیم داری در لیگ برتر را نداشت و نباید در این حوزه ورود پیدا می کرد.

سید مهدی غیاثی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: هر چند تیم فوتسال هیات فوتبال قم به لیگ دسته یک کشور سقوط کرد، ولی تا پایان لیگ با قوت و تمام توان خود در مسابقات شرکت می کنیم.
تا پایان مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور سه بازی دیگرباقی مانده است.
وی با اشاره به عوامل موثر در سقوط این تیم گفت: این تیم از اول بسیار با تاخیر بسته شد و حتی بازی اول را انجام نداد، بین اداره کل ورزش و جوانان، هیات فوتسال و حامی مالی مشکلاتی ایجاد شد که هیات فوتبال با وجودی که برنامه و پشتوانه کافی برای تیم داری نداشت وارد این عرصه شد.
غیاثی اظهار داشت: ساختار مدیریتی و فنی بازی تیم ضعیف بسته شد و بازیکنان جوان و بی تجربه در این تیم عضو شدند به گونه ای که 12 هفته تنها 2 امتیاز کسب کرده بودند.
سرمربی تیم فوتسال هیات فوتبال قم ادامه داد: بعد از هفته دوازدهم بنده مسئولیت را پذیرفتم و برنامه ها و امکانات مورد نیاز تیم برای بقا در لیگ برتر را در چهار صفحه به هیات فوتبال ارسال کردم ولی هیچ کدام عملیاتی نشد.
غیاثی خاطرنشان کرد: هیات فوتبال دنبال این بود که وضعیت تیم با همین بازیکنان جوان و کم تجربه ادامه پیدا کند تا پخته تر شوند ولی در لیگ برتر نمی توان به این وضعیت اکتفا کرد.
وی ادامه داد: وظیفه هیات فوتبال، تیم داری نیست و بودجه لازم و کافی را ندارد به همین دلیل نباید در این مباحث ورود داشته باشد و با این وضعیت و امکانات، هر کجا ورود کند با شکست مواجه خواهد شد.
وی با اشاره به سرنوشت آینده این تیم ریشه دار قمی گفت: این تیم با پشتوانه مالی و اختصاص امکانات و بسته شدن در زمان مقرر می تواند بار دیگر به لیگ برتر باشگاه های کشور بازگردد.
غیاثی خاطرنشان کرد: این تیم نیاز به بدنسازی، اردو و تقویت از نظر بازیکن نیازمند است تا بتواند خود را برای صعود دوباره به لیگ برتر آماده کند.
وی ادامه داد: اگر این تیم سال آینده به غیر از نام هیات فوتبال و با امکانات بهتر در لیگ دسته یک حضور پیدا کند قادر به صعود به لیگ برتر است.
تیم هیات فوتبال قم در هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتسال باشگاه های کشور با نتیجه 7 بر 3 از تیم صدرنشین مس سونگون شکست خورد تا سقوط این تیم به لیگ دسته اول در سه هفته مانده به پایان لیگ برتر مسجل شود.
این تیم در نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگاه های کشور تا هفته بیست و سوم، 2 برد، 3 تساوی و 18 شکست را در کارنامه خود به ثبت رسانده و با 38 گل زده و 80 گل خورده دارای تفاضل گل منفی 42 است.
سابقه تیم فوتسال هیات فوتبال قم به دهه 80 می رسد که آن زمان با نام های ارم کیش، کیش ایر، ماهان تندیس و صبا از پرآوازه ترین تیم های لیگ برتر فوتسال ایران بود و اکنون به لیگ دسته یک سقوط کرد و به سرنوشت تیم فوتبال صبای قم دچار شد.
7401 / 1175 خبرنگار: بهمن اطمینان ** انتشار: رضا علیمحمدی

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «غیاثی: هیات فوتبال قم شرایط تیم داری نداشت/تا پایان در مسابقات می مانیم» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.