رفع تصرف بیش از 30 هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان کیار

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از تشکیل پرونده قضایی و رفع تصرف30 هزار و 452 متر مربع از اراضی ملی شهرستان کیار در سال جاری خبر داد.

شهرام احمدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اراضی در مناطق حفاظت شده هلن و سبزکوه از دست سودجویان و متصرفان خارج شده است.
وی با نتیجه بخش خواندن حمایت های دستگاه قضا اظهار کرد: بسیاری از تصرفات غیرقانونی در مناطق حفاظت شده توسط افراد حقیقی صورت می گیرد.
وی افزود: برخی از تصرفات در نتیجه وسعت مناطق حفاظت شده در کنار تعداد کم محیط بانان طی سالیان گذشته رخ داده است.
وی به نقش مردم در مقابله با زمین خواری اشاره کرد و گفت: اگر فرهنگ سازی صورت گیرد، اهالی حاشیه مناطق حفاظت شده علاوه بر اینکه دست به تجاوز به حریم ملی نمی‌زنند، بلکه در برخورد با متخلفان، دستگاه های نظارتی را یاری خواهند کرد.
احمدی تصریح کرد: شورای حفظ حقوق بیت المال و تعامل ویژه بین اداره کل حفاظت محیط زیست و مراجع قضایی، زمین خواری را به کمترین سطح خود رسانده است.
خبرنگار: سمیه پناهنده**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
7360/6021

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رفع تصرف بیش از 30 هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان کیار» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.