معاون فرماندار شیروان خواستار ریشه کنی بی سوادی شد/17.8 مردم این خطه بی سواد هستند

شیروان- ایرنا- معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار شیروان گفت: تاکنون اقدامات و برنامه های بسیار خوبی برای با سوادکردن مردم صورت گرفته است اما، همچنان بی سواد در این شهرستان وجود دارد که نیاز به اقدامات گسترده است.

به گزارش ایرنا صمد ایزانلو یکشنبه در نشست ستاد پشتیبانی سوادآموزی شیروان با اشاره به لزوم تعامل و تلاش جمعی در راستای کمک به کاهش بی سوادی در جامعه اظهار کرد: تشویق افراد برای یادگیری و باسواد شدن یکی از ضرورت های اصلی است که انتظار می رود تمامی اقشار جامعه و سایر ادارات و سازمان های دولتی نیز در این زمینه ما را کمک کنند.
وی با بیان اینکه اهمیت سوادآموزی، علم و دانش و آگاهی باید بر همه روشن شود گفت: سوادآموزی بهترین فرصت برای جاماندگان از تحصیل علم و دانش است و کسانیکه به دلیل فقر و عدم امکانات از تحصیل جا مانده اند هم اکنون می توانند از این فرصت استفاده کرده و به تحصیل برگردند.
ایزانلو با اشاره به اهمیت سوادآموزی افزود: می طلبد حمایت های فراوانی و سرمایه گذاری در این حوزه صورت گیرد چرا که اسلام اهمیت ویژه ای برای علم و علم آموزی قائل شده است تا جایی که رسالت پیامبر اسلام با اقرأ یعنی بخوان آغاز شده و پیامبر اسلام هم در طول حیات پربرکتش توجه ویژه ای به این مهم داشته است.
رییس اداره سوادآموزی شیروان گفت: هم اکنون شهرستان شیروان 93 اولیای بی سواد دارد که از این تعداد 47 نفر ثبت نام شده اند و 24 نفر معلول هستند و نمی توانند ادامه تحصیل بدهند.
حجت پیرایش اظهار کرد: میزان درصد باسوادی این شهرستان در جمعیت 6 ساله و بالاتر در سرشماری سال 90 ، 80.5 درصد و در سرشماری سال 95، 82.2 درصد است که 1.7 درصد رشد داشته است و شیروان رتبه چهارم باسوادی را داشته است.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسی

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون فرماندار شیروان خواستار ریشه کنی بی سوادی شد/17.8 مردم این خطه بی سواد هستند» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.