راهنمای اولین سفر به استانبول در تعطیلات نوروز

برترین ها - ترجمه از حمید پاشایی: اولین سفر به استانبول می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. استانبول مقصدی رویایی است که در در لبه اروپا در محل تلاقی شرق و غرب واقع شده است. این شهر که دو قاره را به هم متصل می کند، لایه هایی منحصر به فرد از تاریخ، فرهنگ، رنگ ها و رایحه ها دارد. معماری، غذا، و خلاصه هر چیزی در استانبول داستانی را بازگو می کند.

این شهر شلوغ و سریع است و هرگز متوقف نمی شود، ولی زمانی که نیاز داشته باشید از تمام این جنب و جوش های زندگی فاصله بگیرید، همیشه باغی زیبا، چای خانه ای کوچک یا مسجدی وجود دارد که می توانید بنشینید، نفس بکشید و استراحت کنید.

خیلی از مردم فکر می کنند که ترکیه به خاطر مذهب و فرهنگی که دارد، کشوری با رفتار دوستانه نیست. ولی حقیقت این است که: زمانی که پیش داوری را کنار بگذارید، شیفته زیبایی ترکیه و مردم آن خواهید شد. هر چه بیشتر این شهر را کشف کنید، بیشتر عاشق استانبول می شوید.

هیچ وقت بدون تحقیق کافی به هیچ جا سفر نکنید. با این که شما برای تعطیلات سفر می کنید، ولی بخشی از لذت بردن از تعطیلات داشتن برنامه ای برای هر روز سفرتان است. از آنجایی که احتمالاً پیش از سفرتان اطلاعات زیادی راجع به استانبول ندارید، برخی نکات که لازم است حتماً پیش از رفتن بدانید را برای شما آماده کرده ایم.

برای اولین سفرتان به استانبول، پیشنهاد می کنیم که حداقل 5 روز در آنجا بمانید تا هم طعم باستانی شهر را بچشید و هم از جنبه مدرن استانبول لذت ببرید. استانبول شهر بزرگی است، به طوری که بر اساس آمار در سال 2013 چهارده میلیون نفر در آنجا زندگی می کردند. با اینکه استانبول به اندازه هر پایتخت اروپایی دیگر بزرگ است، ولی

[ منبع این مطلب سایت مجله برترین ها، گردشگری می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راهنمای اولین سفر به استانبول در تعطیلات نوروز» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت مجله برترین ها، گردشگری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

پیشنهاد مدیر، پربازدیدهای امروز(کلیک کنید)