سرمایه گذاری ۷۸میلیارد دلاری پکن برای توسعه حمل و نقل

 سرمایه گذاری ۷۸میلیارد دلاری پکن برای توسعه حمل و نقل

پکن به عنوان پایتخت بزرگترین کشور جهان و یکی از کلان شهرهای مهم دنیا، در ۵سال گذشته با هدف توسعه سامانه حمل و نقل، ۷۸میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش روزنامه چاینا دیلی چین، این میزان بر اساس اعلام شهرداری این شهر در مقایسه با دوره قبل از آن 44 درصد بیشتر شده است.

به گزارش اقتصا آنلاین به نقل از ایرنا، روزنامه می نویسد که پکن در این مدت توانسته است شماری از مناطق اطراف را با سامانه های جدید و راه ها و خطوط مترو به یکدیگر مرتبط سازد.

همزمان از دو سال و نیم قبل طرح استفاده از دوچرخه های ثبتی ارزان قیمت در شهر پکن باعث شده است تا از ترافیک این شهر با حدود 22 میلیون نفر جمعیت کاسته شود.

میلیاردها دلار از این سرمایه گذاری را بخش خصوصی تامین کرده است و نزدیک به 75 درصد از آن صرف توسعه سامانه های حمل و نقل عمومی شده است.

در حال حاضر در شهر پکن 22 خط زیرزمینی مترو فعال است و طول این خطوط در پنج سال قبل که 442 کیلومتر بود اکنون به 608 کیلومتر رسیده است.

کمیسیون حمل و نقل شهر پکن نیز اعلام کرده است طول خطوط بزرگراهی نیز از 922 کیلومتر در پنج سال گذشته به یکهزار و 18 کیلومتر در زمان حاضر رسیده است.

پکن قصد دارد یک منطقه مثلث شکل بین این شهر و شهر 'تیان جین' در شمال شرق و استان 'خه بی' در شمال این کشور ایجاد کند و برای همین در سال های آینده خطوط بیشتری از مترو، جاده و بزرگراه در این شهر ساخته خواهد شد.

[ منبع این مطلب سایت سایت اقتصاد آنلاین می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمایه گذاری ۷۸میلیارد دلاری پکن برای توسعه حمل و نقل» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت سایت اقتصاد آنلاین منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.