سیستم های شناسایی صورت رنگین پوستها را نمی شناسند

تحقیقات جدید نشان می دهد سه سیستم شناسایی صورت نمی توانند افراد رنگین پوست را به درستی شناسایی کنند.

به گزارش شفاف به نقل از نیواطلس، تحقیق جدید دانشگاه MIT و استنفورد نشان می دهد ۳ برنامه تجاری شناسایی صورت هنگام تعیین جنسیت افراد غیر سفیدپوست و مذکر درصد خطای بالایی دارند.

این تحقیق روی یکی از مشکلات مداوم و مهم حوزه یادگیری ماشینی تمرکز کرده است. همچنین نشان می دهد مخازن اطلاعاتی الگوریتم های این سیستم ها با توجه به تعداد زیادی از مردان سفید پوست جمع آوری شده است.

 مبدا این تحقیق به چندسال قبل مربوط است هنگامیکه جویی بولاموینی در دانشگاه MIT با استفاده از یک سیستم تجاری شناسایی صورت متوجه شد این سیستم افرادی با پوست تیره را به درستی شناسایی نمی کند.

برای آزمایش این سیستم ها بولاموینی و گروهی از محققان  بیش از ۱۲۰۰ مجموعه از تصاویر صورت مردان و زنان با رنگ پوست های مختلف را آزمایش کردند.

این تحقیق از فرایند شناسایی جنسیت برای آزمایش سه سیستم استفاده کرد. درصد خطای شناسایی مردان سفیدپوست در هر سه سیستم کمتر از یک درصد بود. اما هنگام شناسایی زنانی با پوست تیره دو سیستم  مورد آزمایش درصد خطای بالایی(حدود ۴۶ درصد) داشتند.

به هرحال محققان با وجود گستره محدود این پژوهش معتقدند احتمالا این میزان خطا در سیستم های احراز هویت نیز وجود دارد.

  برچسب ها: شفاف ، نژادپرستی ، نژادپرستی 0 گزارش خطا Bookmark and Share X Share Google Plus Stumble Upon Delicious Cloob Facebook Twitter Digg Linkedin برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید ارسال نظرنام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر باورهای رایجی که اصلا حقیقت ندارند مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر هدایای سامسونگ به دست اسکی‌بازان ایران رسید+عکس پرچمدار ایران در بازیهای المپیک زمستانی حاشیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

[ منبع این مطلب سایت سایت شفاف، فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیستم های شناسایی صورت رنگین پوستها را نمی شناسند» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت سایت شفاف، فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.