پیش بینی بارش باران و وزش باد شدید در استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- رئیس اداره پیش ‌بینی هواشناسی استان اصفهان از افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید تا شدید و بارش در بیشتر نقاط این استان خبر داد.

' حسن خدابخش ' روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر ادامه فعالیت امواج ناپایدار برای امروز و فردا (چهارشنبه) در استان است و به همین دلیل افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید تا شدید و بارش برای امروز در بیشتر نقاط استان پیش بینی می شود.
وی افزود: وزش باد در نواحی غربی، جنوبی و شرقی استان گاهی خیلی شدید و در لحظاتی منجر به توفان و گردو خاک محلی خواهد شد.
رئیس اداره پیش ‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: بیشتر بارش ها در مناطق غربی و جنوبی این استان بصورت برف و باران خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه این سامانه از فردا از مناطق غربی استان خارج می شود اظهارکرد: همزمان با خروج این سامانه از مناطق غربی، بتدریج فعالیت آن در نواحی مرکزی و شرقی به شکل وزش باد شدید و بارش پیش بینی می شود.
بگفته خدابخش دمای هوا در بیشتر مناطق استان اصفهان طی 24 ساعت آینده سه تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می یابد.
وی، برای هوای کلانشهر اصفهان در روز چهارشنبه، بارش باران گاهی وزش باد شدید و بتدریج کاهش پدیده و برای روز پنجشنبه، آسمانی قسمتی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کرد.
رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی اصفهان از چوپانان، مبارکه و کبوترآباد با 20 درجه سانتیگراد به عنوان گرمترین و بوئین و میاندشت با صفر درجه سانتیگراد به عنوان سردترین نقطه استان نام برد.
همچنین به گزارش مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان طی 24 ساعت گذشته، با شاخص کیفی 80 (AQI)، سالم اعلام شد.
ت 7150/ 2093 ** خبرنگار: علی نعمانی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی بارش باران و وزش باد شدید در استان اصفهان» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

پیشنهاد مدیر، پربازدیدهای امروز(کلیک کنید)