جایگزینی ۵۰ هزار خودروی فرسوده در سال اول اجرای طرح نوسازی ناوگان

جایگزینی ۵۰ هزار خودروی فرسوده در سال اول اجرای طرح نوسازی ناوگان محسن صالحی نیا شناسهٔ خبر: 4226493 - سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷ اقتصاد > صنعت و معدن و تجارت معاون وزیر صنعت با اشاره به اجرای طرح نوسازی خودروهای سنگین فرسوده، گفت: در سال اول اجرای این طرح، ۵۰ هزار دستگاه کامیون نوسازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن صالحی نیا در پنجمین همایش صنعت خودرو، با اشاره به اجرای طرح نوسازی ۲۰۲ هزار دستگاه خودرو سنگین فرسوده در کشور، گفت: در سال اول ۵۰ هزار دستگاه خودروی جایگزین به متقاضیان ارایه می شود که این رقم برای سال دوم اجرای طرح ۷۰ تا ۸۰ هزار دستگاه و برای سال سوم ۸۰ تا ۹۰ هزار دستگاه پیش بینی شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در این طرح، نوسازی انواع کامیون، اتوبوس درون شهری و بین شهری، مینی بوس، میدل باس و کامیونت مد نظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه های مرتبط با اجرای این طرح با محوریت سازمان گسترش و نظارت وزارت صنعت، افزود: اجرای طرح نوسازی ناوگان فرسوده طی سال های آینده باعث توسعه صنعت قطعه سازی خواهد شد و در عین حال قصد داریم مشابه این طرح را در سطح محدودتر با دعوت از قطعه سازان بین المللی اجرا کنیم.

صالحی نیا با بیان اینکه طرح نوسازی ناوگان فرسوده طی ۳ تا ۴ سال اجرا خواهد شد، افزود: از خودررسازان، قطعه سازان و شرکتهای مهندسی و طراحی برای مشارکت در این طرح دعوت می کنیم.

وی ادامه داد: در این باره این طرح با استفاده از منابع سیستم بانکی و همچنین منابع ارزی اجرا خواهد شد و از ارزانترین روش های تامین منابع ریالی و ارزی استفاده خواهیم کرد.

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری مهر، اقتصاد می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جایگزینی ۵۰ هزار خودروی فرسوده در سال اول اجرای طرح نوسازی ناوگان» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری مهر، اقتصاد منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

پیشنهاد مدیر، پربازدیدهای امروز(کلیک کنید)