راههای جوانسازی پوست در منزل

جوانسازی طبیعی پوست


پوستی جوان و زیبا میخواهید؟ باید برای رسیدن به آن تلاش کنید…


به گزارش آلامتو به نقل از پروشات؛ پوست ما اولین چیزی است که توجه دیگران را جلب کرده و در روابط اجتماعی و شخصی ما نقش بسزایی دارد. همه ما می خواهیم پوست صاف و درخشانی داشته باشیم، اما این کار به این راحتی ها نیست. با وجود تلاش های بسیار، بیشتر افراد نتیجه دلخواهشان را در جوانسازی طبیعی پوست خود دریافت نمی کنند.


عوامل بسیاری بر ظاهر پوست شما تاثیر می گذارند:

ژنتیک
سن
رژیم غذایی
هورمون ها
استرس
بهداشت

از مشکلات رایج پوستی می توان، خشکی پوست، پوست چرب و لک شدن را نام برد. اما دربیشتر موارد می توان این مشکلات را با روش های طبیعی و مراقبت از پوست از بین برد. اما اگر از مشکلات جدی تر مانند لک های زیاد و یا سوزش پوست رنج می برید، می توانید به پزشک متخصص مراجعه کنید. دراین جا راه های طبیعی مراقبت از پوست را در اختیارتان قرار می دهیم.


۱. یوگا

آیا می دانستید تنها با نفس کشیدن، سموم مضر که باعث ایجاد لک و مشکلات دیگر پوستی می شوند، از بدن ما خارج می شوند؟ یوگا یک روش سالم برای افزایش انعطاف پذیری بدن، سلامتی و کنترل تنفس می باشد. نفس های عمیقی که در گویا با تمرکز انجام می شوند، همان چیزی هستند که پوست ما به آن احتیاج دارد.


۲. از پله‌ها استفاده کنید

همانند انجام یوگا که باعث خارج شدن سموم بدن شده و به سلامت پوست ما کمک می کند، عملکرد قلب هم نه تنها به سلامت ما بلکه به سلامت پوست مان کمک می کند. عملکرد مثبت قلب و پمپاژ آن، میزان گردش خون و تنفس را افزایش می دهد و در کنار آن استرس را کاهش می دهد.


به یاد داشته باشید که برای تنفس صحیح هوا را از بینی خود به درون کشیده و سپس از دهان خارج سازید. بنابراین سعی کنید فعالیت های که عملکرد قلب را افزایش می دهد، بیشتر انجام دهید، مانند: پیاده روی، بالا رفتن از پله ها به جای آسانسور و ورزش های دیگر.


۳. از محصولات مراقبت از پوست استفاده نمایید

آب و هوا تاثیر مستقیمی بر پوست شما خواهد گذاشت. برای مثال افرادی که در مناطق گرم و خشک زندگی می کنند پوست های خشک و لک دار و افرادی که در مناطق مرطوب زندگی می کنند، پوست چرب دارند. بنابراین براساس آب و هوایی که درآن زندگی می کنید و یا فصل مورد نظر، محصولات مراقبت از پوست مخصوصی استفاده نمایید.به این معنا که در هنگام خشکی هوا پوست خود را چرب نموده و در هنگام رطوبت پوست خود را تمیز کنید.


خورشید هم می تواند برای پوست شما تهدید جدی باشد! قبل از بیرون رفتن کرم ضدآفتاب با SPF ۳۰ یا بالاتر استفاده کنید. حتی اگر فقط چند ساعت بدون استفاده از کرم ضدآفتاب، در معرض نور خورشید قرار بگیرید، به پوست تان صدمات جبران ناپذیری وارد می شود.


۴. پاک‌سازی پوست

پاک سازی پوست به معنای داشتن پوستی سالم و شفاف است. اما چگونه؟ به این صورت که با کمک یک چیز زبر مانند سنگ پا و یا صابون و کمی سنگ شکر، پوست تان را تراش دهید. با انجام این کار سلول های مرده و پوست و آلودگی های پوستی از آن جدا شده و پوست تمیز خواهد شد.


۵. از پاک کننده طبیعی استفاده نمایید

بعد از اینکه پوست تان را پاک سازی نمودید، حالا وقت آن است که با کمک یک صابون طبیعی، پوست تان را تغذیه کنید. از صابون هایی که در ترکیبات شان سدیم لوریل سولفات (یا SLS)، پارابن، مواد معطر و سموم دیگر به کار رفته خود داری کنید.


سلامت و زیبایی پوست در زمستان


سلامت و زیبایی پوست در زمستان

[ منبع این مطلب سایت مجله آلامتو، زیبایی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راههای جوانسازی پوست در منزل» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت مجله آلامتو، زیبایی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.